Investiție majoră pentru centura de vest a Sebeșului
Consiliul Județean Alba și Municipiul Sebeș au semnat un parteneriat pentru construcția centurii de vest, o investiție de peste 17 milioane de euro. Proiectul va fluidiza traficul regional și va îmbunătăți conectivitatea zonei Cugir cu rețeaua națională de drumuri.























